Oděv vz.60 "MLOK"

Kongo MLOK:

Kongo má jen dvě venkovní kapsy, jednu na levé a druhou na pravé straně. Nemá rukovavé manžety a ani bederní manžetu. Do konga lze vepnout zimní vložku. Okolo krku zevnitř jsou tři dírky pro připevnění kapuce pomocí tří knoflíků. Výrobcem byl národní podnik KRAS.

 

Blůza MLOK s kapucí na pevno:

Blůza s kapucí přišitou napevno má hrudní kapsu na pravé straně pod hodnostním označením. Zadová kapsa je na pravé straně a zapíná se na dva druky zelené barvy. Uvnitř rukávů jsou manžety se zapínaním na jeden druk zelené barvy stejný jako na zádové kapse. Zevnitř blůzy je jedna kapsa nahoře v levé části hrudníku a další kapsa dole na levé i pravé straně blůzy. Všechny tyto vnitřní kapsy mají zapínaní na jeden knoflík. Uvnitř blůzy se nachází bederní manžeta, která se dá sepnout k sobě pomocí dvou knoflíků nebo zavázat pomocí šnůrky.

Blůza MLOK s odepínatelnou kapucí:

Blůza s odepínatelnou kapucí má hrudní kapsu na levé straně. Zadová kapsa je na pravé straně a zapíná se na jeden knoflík. Uvnitř rukávů jsou manžety se zapínaním na jeden knoflík. Zevnitř blůzy je jedna kapsa nahoře v pravé části hrudníku a další kapsa dole na levé i pravé straně blůzy. Všechny tyto vnitřní kapsy mají zapínaní na jeden knoflík. Uvnitř blůzy se nachází bederní manžeta, která se dá sepnout k sobě pomocí dvou knoflíků nebo zavázat pomocí šnůrky.

Kapuce MLOK:

Kapuce má kolem obvodu 3 knoflíky pomocí kterých se dá připnout ke kongu nebo ke blůze s odepínatelnou kapucí. Při nepříznivém počasí lze kapuci také sepnout pomocí dvou chlopní a dvou knoflíků k sobě v oblasti krku.

Čepice MLOK:

Výrobcem byl TONAK závod Nasavrky.

Aktuality

12.5.2024

Přidána dýka – GOLAK

20.4.2024

Přidán nůž – Gryphon Mikov

13.4.2024

Na webu je nové menu – Bodáky, kam se budu snažit postupně přidávat další kusy.

5.12.2023

Přidán nůž – pplk. Starý

2.12.2023

Přidán nůž – Bodák MK.1

2009 - 2024 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek