Dřevěný UTON

DYKA 392-ND-1-PR

Okolo roku 2011 kontaktovalo vedení policie z Teplic firmu Mikov, že by chtělo vyrobit reprezentativní nůž UTON a také vystřelovací nože typu Predator s věnováním. Mikov vymyslel UTON, který, jak můžete vidět z fotografií, je výjimečně konstrukce full tang a má i ocelovou záštitu. Na příložky rukojeti bylo použito luxusní dřevo Palisander, které je k noži přilepeno a drží také pomocí dvou nýtů. Na výrobu kožené pochvy zde byla poprvé použita kůže tmavě hnědé barvy a aby to krásně ladilo s nožem, byly použité poniklované nýty a poniklované kin doty. Celý komplet nůž s pochvou je uložen v dřevěné dárkové krabici. Bylo vyrobeno 5 kusů. Nože pro policii měly na čepeli lept POLICIE ČR TEPLICE a stejný nápis byl i na přední straně kožené pochvy.
Na dřevěné krabičce byl znak Policie a nápis Krajské ředitelství Ústeckého kraje.

UTON s dřevěnou rukojetí nenajdete nikde v prodeji a i na eshopu Mikovu jej musíte trochu hledat, protože není v sekci Vojenské nože, kde by ho v nožích UTON většina normálně hledala. Nůž naleznete v sekci – Zakázková výroba nožů a aktuálně se prodává za cenu 10720 Kč pod kódovým označením 392-ND-1-PR.

Rád bych tímto upozornil na nedávný případ, kdy si tento nůž nechal někdo udělat nově, přidal k tomu nášivku zásahové jednotky policie a nabízel jej jako nůž policie za částku 50000 Kč na aukčním serveru aukro. Protože jej nikdo nekoupil, tak postupně částku snižoval až na 15000 Kč a poté jej buď prodal nebo aukci stáhl. Tento nůž bez původních znaků Policie si může nechat u Mikovu vyrobit kdokoliv chce za cenu 10720 Kč. Jelikož je to zakázková výroba je potřeba počítat, že nože nejsou skladem a čeká se než se vyrobí nějaký čas.

Aktuality

5.12.2023

Přidán nůž – pplk. Starý

2.12.2023

Přidán nůž – Bodák MK.1

14.8.2023

Přidán nůž – Mansfeld

1.11.2022

Přidán nůž – Javelin

25.8.2021

Přidán nůž dřevěný – UTON

2009 - 2024 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek