UTON URNA – 40. výročí

UTON URNA

Ke 40. výročí ÚZU-OZU URNA 1981-2021 si nechali příslušníci útvaru rychlého nasazení vyrobit firmou Mikov tři varianty pamětních nožů UTON.

První varianta UTON URNA VETERÁN:

Pamětní nůž uton je určen pro veterány a současné příslušníky, případně pro ty co se zasloužili organizováním společenských akcí atd. Tento uton má na levé straně čepele pořadové číslo nože, nápis VETERÁN a znak URNA. Rukojeť nože je vyrobena z pryže černé barvy a pouzdro s přírodní kůže s ražbou znaku URNA spolu nápisem veterán a číslovkou 40. Stejný znak je vypálen laserem i na dřevěné krabičce v které je tento uton s pouzdrem uložen. Bylo vyrobeno 200 kusů.


Druhá varianta UTON URNA:

Pamětní uton je určen pro příslušníky URNA. Rukojeť nože je vyrobena z pryže šedé barvy, stejně jako kombinéza příslušníků útvaru. Čepel nože je z pravé strany značena jen číslem 0008, toto číslo znamená že je čepel vyrobena z oceli N690. Z levé strany čepele je osobní šestimístné číslo příslušníka, znak útvaru, výrobní číslo nože, celkový počet nožů v sérii a rok výroby.
Pouzdro je vyrobeno z černé kůže a je do něj vsazen kovový znak útvaru. Obšití koženého pouzdra červenou nití odkazuje na jeden z hlavních znaků útvaru, kterým je červený baret.
Nůž s pouzdrem je uložen v molitanu v plechové krabici šedé barvy se znakem URNY a roky 1981-2021, které značí 40.výročí. Uvnitř naleznete také certifikát k noži a brožurku s povídáním o noži a také návod k noži.
Vyrobeno bylo 99 kusů.


Třetí varianta UTON URNA:

Tenhle černo-šedý uton se liší od druhé varianty pouze tím, že čepel je upravena brynýrem do černého odstínu stejně jako výzbroj útvaru. Každý nůž z této série má levé straně čepele mimo výrobního čísla nože, také šestimístné osobní číslo příslušníka útvaru. Kožené pouzdro a plechová krabice je stejná jako u druhé varianty. K této variantě je také certifikát, kde je zapsáno jméno příslušníka útvaru rychlého nasazení spolu s jeho šestimístným osobním číslem.
Vyrobeno bylo 111 kusů.FAKE

Pozor můžete narazit i na tuhle variantu utonu URNA. Tenhle nůž nemá s URNOU nic společného a jde jen o soukromý projekt jednoho jednotlivce, který stojí i za jinými variantami nožů uton, které vypadají jako útvarové nože ale jde jen o jeho byznys.

Aktuality

20.4.2024

Přidán nůž – Gryphon Mikov

13.4.2024

Na webu je nové menu – Bodáky, kam se budu snažit postupně přidávat další kusy.

5.12.2023

Přidán nůž – pplk. Starý

2.12.2023

Přidán nůž – Bodák MK.1

14.8.2023

Přidán nůž – Mansfeld

2009 - 2024 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek