Imitační prostředky - Dýmovnice DA 60

Dýmovnice DA 60

Dýmovničky DA 60 jsou určeny do výzdroje jednotlivce. Používají se k signalizaci jednotlivce nebo malé jednotky. Jejich rozměry a hmotnost dovolují dopravovat je v kapse, v tlumoku a podobně. Dýmovničky DA 60 mají tvar válce s víčkem přelepeným lepící páskou z plastické hmoty.

Druhy dýmovniček DA 60:

DA 60-b = bílý dým
DA 60-or = oranžový dým
DA 60-m = modrý dým

Technická data DA 60:

průměr: 52 mm
výška: 63 mm
váha: 152-164 g
doba dýmání: 30-40 sekund

Popis a konstrukce DA 60:

DA 60-m má tyto hlavní části: pouzdro dýmovničky, dýmotvornou vložku, rozpěru, úplný výfuk, víčko, stopinu, papírový kotouček.
DA 60-or nemá stopinu.
DA 60-b nemá stopinu a papírový kotouček.

Pouzdro dýmovničky je ocelová nádobka, v níž jsou uloženy ostatní části dýmovničky. Po zalemování tvoří jeden celek. Pouzdro dýmovničky chrání dýmotvornou vložku před mechanickým poškozením a navlhnutím. Dýmotvorná vložka má tvar válce s průchozím otvorem v ose. Dýmotvorná vložka se skládá z hlavní dýmotvorné slože a zážehové slože sestavené z mezislože a nápalu. U dýmovničky DA 60-m je zážehová slož uložená nahoře u víčka, u dýmovniček DA 60-or je dole u dna, dýmovničky DA 60-b mají slože dvě: jednu nahoře a druhou dole. Dýmotvorná vložka tvoří jedno tělísko. Zážehové slože u všech druhů dýmovniček jsou vyrobeny ze směsí hlavní dýmové slože a moučkového černého prachu ve vhodném pměru. Rozpěra je svinuta z papírového pásku. Vymezuje vůli mezi dýmovou vložkou a výfukem a vytváří prostor pro vývin dýmu. Úplný výfuk se skládá z ocelového výfuku, spojovacího pouzdra a krytky. Výfuk je opatřen otvory pro unikání dýmu a otvorem pro zalemování spojovacího pouzdra k našroubování třecího zapalovače TZ-2. Všechny otvory jsou zakryty papírovou krytkou, která je zespoda přilepena na výfuk. Krytka zabranuje vnikání nečistot a vlhkosti dovnitř dýmovničky. Víčko je vylisováno z plechu. Chrání výfuk před poškozením a znečištěním při dopravě a uložení. K pouzdru je přichyceno lepící páskou. Všechny kovové součástí DA 60 jsou lakovány a fosfátovány. Na pouzdru dýmovničky je barevný pruh odpovídající barvě dýmu.

Balení DA 60:

Dýmovnička DA 60 jsou baleny po 20 kusech do lepenkových krabic. Naplněná krabice je polepena bílým papírem s natištěnými údaji o hmotnosti plné krabice, počtu kusů, značky výrobce, čísla série a roku výroby. Víko se odděluje odtrhovací tkanicí, která je ovinuta kolem celé krabice. Proti vlhkosti je krabice chráněna ponořením do roztaveného parafínu. Krabice s dýmovničkami DA 60 se vkládá po šesti do truhlíku. Do každého truhlíku je vložen příslušný počet třecích zapalovačů TZ-2 v původním balení, to je 6 krabic po 20 kusech TZ-2.

Aktuality

20.4.2024

Přidán nůž – Gryphon Mikov

13.4.2024

Na webu je nové menu – Bodáky, kam se budu snažit postupně přidávat další kusy.

5.12.2023

Přidán nůž – pplk. Starý

2.12.2023

Přidán nůž – Bodák MK.1

14.8.2023

Přidán nůž – Mansfeld

2009 - 2024 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek