Výsadkový padák PD-47

Sportovní výsadkový padák PD-47 slouží ke cvičným a bojovým seskokům z letounu a balonu. Má tvar čtverce s useknutýmy rohy. Je vyroben s bavlněné tkaniny perkal. Plocha vrchlíku je 70 m2. Prošit je 13 mm tkalouny po obvodě 25 mm tkalounem. Klesavost je 5,5 m/s. Po obvodě je 16 náběrových kapsiček. Šnůry jsou také vyrobeny s perkalu jsou oplétány a maji duší. Délka je 6,5 m. K vrchlíku jsou přívázány a prošity takzv. cikcak stehem. Na vrchlíku je celkem 22 šnůr z toho 1 a 22 šnůra je dvojitá. Vrchlík má 4 kýlové kanály. Největší je za zády parašutisty a dává mu dopřední rychlost 1,5 m/vt.

Hlavní části padáku PD-47:

vrchlík se šnůrami, padákový postroj, obal padáku, dvě ohebné hadice, výtažný padáček, 1m spojovací šnůry, trhací šnůrka, vak vrchlíku, výtažné lano, výtažné ocelové lanko, obal výtažného lana, uvolňovač, nouzový uvolňovač, přenosná brašna.

– Nosný postroj je zhotoven s konopí šířka 44mm, pevnost 1100 kg.
– Obal padáku slouží k uložení vrchlíku ve vaku nebo bez vaku. Obal je vystužen ocelovým rámem. Pro rychlé otevření obalu slouží 8 pružidel. Na dně obalu jsou průvlečky pro uložení vrchlíku bez vaku. Seskok byl prováděn na trhací šnůrku.
– Ohebné hadice slouží k vedení ocelového lanka ručního nebo nouzového uvolnovače.
– Vak vrchlíku prodlužuje dobu otvírání a zmenšuje dynamický náraz pří plnění vrchlíku vzduchem. Vak má tvar komolého jehlanu o délce 4120 mm. Na spodním okraji má dvě chlopně krycí a uzamikací. Na horní jsou dvě náběrové kapsičky, které napomáhají ke stažení vaku při otvírání. Vak je červeně zbarven pro snadné nalezení v terénu.
– Výtažný padáček složí ke stažení vaku z vrchlíku. Je vyroben s hedvábí a vystužen pružidly.
– 1m spojovací šnůra slouží ke spojení výtažného padáčku z uzdičkou vaku vrchlíku. Je zhotovena z bavlněné šnůry o pevnosti 125 kg.
– Trhací šnůrka slouží ke spojení vrchlíku se smyčkou výtažného lana při ukládání vrchlíku bez vaku. Pevnost 60 kg.
– Výtažné lano slouží k nucenému otavření padáku. Je zhotoven z lněných pramenů o prům. 12-14 mm. Na laně je záznamník kam se zapisují seskoky. Výtažné lano umožnuje 25 seskoků z letounu a 50 seskoků z balonu.
– Obal výtažného lana slouží k ochraně potahu letadla před možným poškozením trny výtažného lana. Po seskoku ochrané pouzdro sklouzne na ocelové lanko. Pouzdro je vyrobeno avizentu.
– Ruční uvolňovač slouží k otevřeni padáku při seskoku volným pádem.
– Nouzový uvolnovač slouží k nouzovému otevření padáku v případě, že dojde k přetržení výtažného lana, nebo nucenému opuštění letadla.
– Přenosná brašna slouží k uložení padáku po zabalení, nebo k uložení padáku po seskoku.

Aktuality

5.12.2023

Přidán nůž – pplk. Starý

2.12.2023

Přidán nůž – Bodák MK.1

14.8.2023

Přidán nůž – Mansfeld

1.11.2022

Přidán nůž – Javelin

25.8.2021

Přidán nůž dřevěný – UTON

2009 - 2024 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek