Oděv vz.60 "MLOK"

Kongo MLOK:

Kongo má jen dvě venkovní kapsy, jednu na levé a druhou na pravé straně. Nemá rukovavé manžety a ani bederní manžetu. Do konga lze vepnout zimní vložku. Okolo krku zevnitř jsou tři dírky pro připevnění kapuce pomocí tří knoflíků. Výrobcem byl národní podnik KRAS.

 

Blůza MLOK s kapucí na pevno:

Blůza s kapucí přišitou napevno má hrudní kapsu na pravé straně pod hodnostním označením. Zadová kapsa je na pravé straně a zapíná se na dva druky zelené barvy. Uvnitř rukávů jsou manžety se zapínaním na jeden druk zelené barvy stejný jako na zádové kapse. Zevnitř blůzy je jedna kapsa nahoře v levé části hrudníku a další kapsa dole na levé i pravé straně blůzy. Všechny tyto vnitřní kapsy mají zapínaní na jeden knoflík. Uvnitř blůzy se nachází bederní manžeta, která se dá sepnout k sobě pomocí dvou knoflíků nebo zavázat pomocí šnůrky.

Blůza MLOK s odepínatelnou kapucí:

Blůza s odepínatelnou kapucí má hrudní kapsu na levé straně. Zadová kapsa je na pravé straně a zapíná se na jeden knoflík. Uvnitř rukávů jsou manžety se zapínaním na jeden knoflík. Zevnitř blůzy je jedna kapsa nahoře v pravé části hrudníku a další kapsa dole na levé i pravé straně blůzy. Všechny tyto vnitřní kapsy mají zapínaní na jeden knoflík. Uvnitř blůzy se nachází bederní manžeta, která se dá sepnout k sobě pomocí dvou knoflíků nebo zavázat pomocí šnůrky.

Kapuce MLOK:

Kapuce má kolem obvodu 3 knoflíky pomocí kterých se dá připnout ke kongu nebo ke blůze s odepínatelnou kapucí. Při nepříznivém počasí lze kapuci také sepnout pomocí dvou chlopní a dvou knoflíků k sobě v oblasti krku.

Čepice MLOK:

Výrobcem byl TONAK závod Nasavrky.

Aktuality

10.10.2017

Přidán nůž MAUT – Malý uton

8.7.2017

Přidán nůž SAMARITAN pro I. výsadkovou rotu Tábor

4.6.2017

Přidán nůž FINGER pro II. pěší rotu 44. lehkého motorizovaného praporu

28.5.2017

Přidán nůž TIGER Zásahové jednotky Dukovany

19.3.2017

Přidán uton Zásahové jednotky PČR

2009 - 2017 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek