Imitační prostředky - Dýmovnice DA 60

Dýmovnice DA 60

Dýmovničky DA 60 jsou určeny do výzdroje jednotlivce. Používají se k signalizaci jednotlivce nebo malé jednotky. Jejich rozměry a hmotnost dovolují dopravovat je v kapse, v tlumoku a podobně. Dýmovničky DA 60 mají tvar válce s víčkem přelepeným lepící páskou z plastické hmoty.

Druhy dýmovniček DA 60:

DA 60-b = bílý dým
DA 60-or = oranžový dým
DA 60-m = modrý dým

Technická data DA 60:

průměr: 52 mm
výška: 63 mm
váha: 152-164 g
doba dýmání: 30-40 sekund

Popis a konstrukce DA 60:

DA 60-m má tyto hlavní části: pouzdro dýmovničky, dýmotvornou vložku, rozpěru, úplný výfuk, víčko, stopinu, papírový kotouček.
DA 60-or nemá stopinu.
DA 60-b nemá stopinu a papírový kotouček.

Pouzdro dýmovničky je ocelová nádobka, v níž jsou uloženy ostatní části dýmovničky. Po zalemování tvoří jeden celek. Pouzdro dýmovničky chrání dýmotvornou vložku před mechanickým poškozením a navlhnutím. Dýmotvorná vložka má tvar válce s průchozím otvorem v ose. Dýmotvorná vložka se skládá z hlavní dýmotvorné slože a zážehové slože sestavené z mezislože a nápalu. U dýmovničky DA 60-m je zážehová slož uložená nahoře u víčka, u dýmovniček DA 60-or je dole u dna, dýmovničky DA 60-b mají slože dvě: jednu nahoře a druhou dole. Dýmotvorná vložka tvoří jedno tělísko. Zážehové slože u všech druhů dýmovniček jsou vyrobeny ze směsí hlavní dýmové slože a moučkového černého prachu ve vhodném pměru. Rozpěra je svinuta z papírového pásku. Vymezuje vůli mezi dýmovou vložkou a výfukem a vytváří prostor pro vývin dýmu. Úplný výfuk se skládá z ocelového výfuku, spojovacího pouzdra a krytky. Výfuk je opatřen otvory pro unikání dýmu a otvorem pro zalemování spojovacího pouzdra k našroubování třecího zapalovače TZ-2. Všechny otvory jsou zakryty papírovou krytkou, která je zespoda přilepena na výfuk. Krytka zabranuje vnikání nečistot a vlhkosti dovnitř dýmovničky. Víčko je vylisováno z plechu. Chrání výfuk před poškozením a znečištěním při dopravě a uložení. K pouzdru je přichyceno lepící páskou. Všechny kovové součástí DA 60 jsou lakovány a fosfátovány. Na pouzdru dýmovničky je barevný pruh odpovídající barvě dýmu.

Balení DA 60:

Dýmovnička DA 60 jsou baleny po 20 kusech do lepenkových krabic. Naplněná krabice je polepena bílým papírem s natištěnými údaji o hmotnosti plné krabice, počtu kusů, značky výrobce, čísla série a roku výroby. Víko se odděluje odtrhovací tkanicí, která je ovinuta kolem celé krabice. Proti vlhkosti je krabice chráněna ponořením do roztaveného parafínu. Krabice s dýmovničkami DA 60 se vkládá po šesti do truhlíku. Do každého truhlíku je vložen příslušný počet třecích zapalovačů TZ-2 v původním balení, to je 6 krabic po 20 kusech TZ-2.

Aktuality

10.10.2017

Přidán nůž MAUT – Malý uton

8.7.2017

Přidán nůž SAMARITAN pro I. výsadkovou rotu Tábor

4.6.2017

Přidán nůž FINGER pro II. pěší rotu 44. lehkého motorizovaného praporu

28.5.2017

Přidán nůž TIGER Zásahové jednotky Dukovany

19.3.2017

Přidán uton Zásahové jednotky PČR

2009 - 2017 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek