VO7 s hliníkovou rukojetí

Nůž VO7 s hliníkovou rukojetí:

Tato varianta nože VO7 byla určená pro příslušníky chemického vojska. Čepel, záštita i zajištovací matice je stejná jako u nože s dřevěnou rukojetí. Jedinný rozdíl je v rukojeti, která je vyrobena z hliníku a natřena zelenou barvou. Hliník byl zvolen kvůli snadnějšímu odmořování a nízké váze.


Rád bych upozornil na množící se kopie tohoto nože. Byly mi nabídnuty ke koupi hliníkové VO7 s tím, že se jedná o nedotčené původní zásoby ČSLA. Na první pohled nože vypadají jako by právě vypadly z výrobní linky a nenesou žádné stopy toho, že by měly být několik desítek let staré. Zde je několik detailů, kterými se liší od originálu:

Rukojeť – původní rukojeť byl odlitek a poznáte ji tak, že je pórovitá a nedokonalá. Jsou na ní různé vady jako póry, prasklinky, nerovnosti a je taková prostě hrubší. Všechny kopie mají rukojeť hladkou, protože je strojně obráběná a není již odlitá, jelikož nemají původní formu. Rukojeť má také jiný tvar – nejvíce si toho všimnete u patice rukojeti, kde je delší. Zelená barva má jiný odstín. Na žádném originál noži jsem neviděl, že by byla barva nedotknutá. Vždy je místy opadaná, odřená a je vidět hliník a jeho nedokonalosti.

Zajišťovací matice a záštita nože září černou barvou od nového brynýrování. Nikdy jsem u žádné VO7 ať dřevo nebo hliník neviděl použit brynýr, pokud to nebyla nějaká individuální úprava jednotlivce.

Čepel nože má jiný tvar, hlavní rozdíl je viditelný u špičky nože, kde není vybroušena tak do oblouku. Originál čepel byla vysekávaná a když nůž rozložíte, tak poznáte stopy po obvodu od sekacího lisu. (Pozor prodejce nechce nechat tyto nože rozdělat a jen k tomu řekl, že ta čepel má pod rukojetí základovou barvu, tak jak má originál mít)

Balení – prodejci tyto nože prodávají po 5 kusech zatavené ve staré folii. Původní nože byly baleny po jednom kusu.

Další zajímavostí je to, že se k nožům dává originál pochva z hladké kůže se třemi nýty na průvleku, které se masově objevily cca před třemi lety a prodavají se nyní za cenu cca 100 kč. Všechny původní nože mají staré pochvy většinou se dvěma nýty na průvleku a šupinatou kůží. Prodejci tyto nože prodávají za cenu 3500kč s tím, že když vemete celé balení pěti kusů, tak sleví na 3250 kč za kus. Udělejte si na tyto nože vlastní názor. Budu rád, když se mi k nim ozvěte bud do emailu nebo do diskuze. Dle slov prodejce jich prodal už několik desítek a nikdo si nestěžoval. Tyto nože se objevují hlavně na burzách.

Kopie:

Aktuality

10.10.2017

Přidán nůž MAUT – Malý uton

8.7.2017

Přidán nůž SAMARITAN pro I. výsadkovou rotu Tábor

4.6.2017

Přidán nůž FINGER pro II. pěší rotu 44. lehkého motorizovaného praporu

28.5.2017

Přidán nůž TIGER Zásahové jednotky Dukovany

19.3.2017

Přidán uton Zásahové jednotky PČR

2009 - 2017 UTON.cz

Uton.cz Facebook 1rss.png Creative Commons License

Veškeré kopírování obsahu bez svolení autora zakázáno

Redesign v roce 2011 vytvořil Martin Trtílek